Список знайдених записів в каталогі по тематичній підбірці "Обчислювальна математика" : 534
УДК 519.6:001.5
ЛЕВКІН Д. ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДИКИ ОПТИМІЗАЦІЇ ПАРАМЕТРІВ СКЛАДНИХ СИСТЕМ ПІД ДІЄЮ ДЖЕРЕЛ ТЕРМІЧНОГО НАВАНТАЖЕННЯ / Д. ЛЕВКІН //Вісник Хмельницького національного університету. №1(331).-Хмельницький: Хмельницький національний університет.,2024.-c.69-72; Бібліогр.:15 назв.В статті досліджені деякі аспекти розв'язання задачі побудови математичних моделей для оптимізації параметрів локальної лазерної дії на багатошарові мікробіологічні системи. Задані обмеження на шукані параметри лазера і на температурне поле у матеріалі, що підлягає лазерному діленню. Перевірка виконання обмежень неперевищення максимального значення температурного поля за своє припустиме вимагає багаторазового розрахунку відповідного температурного поля у мікробіологічному матеріалі. Контроль за обмеженнями на температурне поле забезпечує життєздатність його частин під час біотехнологічного процесу лазерного ділення.
Обчислювальна математика
62(06)
УДК 004.94:519.6
Математичне моделювння місцевої термообробки конструкцій, виготовлених методом електрошлакового зварювання / Д.В. Вернигора, І.К. Карімов, Г.І. Карімов, Р.А. Компанієць //Математичне моделювання.-2024.-№1(50).-c.152-159. - Бібл.: 8 назв. -Текст англ.У роботі представлено алгоритм математичного моделювання повного циклу місцевої термообробки плитних конструкцій, виготовлених методом електрошлакового зварювання. Алгоритм орієнтований на визначення зміни в часі щільності теплового потоку q(t), підведення якого до поверхні плити забезпечує оптимізацію процесу термообробки за швидкодією. Використані нелінійна математична модель, локально-одновимірний метод та модифікований метод елементарних теплових балансів для визначення q(t). Наводяться результати обчислювального експерименту, які продемонстрували суттєвий вплив локального характеру підведення теплоти на характеристики процесу і підтвердили можливість застосування розробленого алгоритму для управління раціональними режимами місцевої термообробки плитних конструкцій.
Обчислювальна математика
519
УДК 519.688.8
Колісник М.А. МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ РОБОТИ ДВИГУНА ПОСТІЙНОГО СТРУМУ З РІЗНИМИ ТИПАМИ ЗБУДЖЕННЯ ДЛЯ ВІБРАЦІЙНИХ МАШИН / М.А. Колісник, А.А. Штуць //Вібрації в техніці та технологіях. № 2(109).-Вінниця: Вінницький національний аграрний університет.,2023.-c.93-103; Бібліогр.:10 назв.Проведення досліджень електромагнітних властивостей електромеханічних систем є актуальною та важливою задачею в сучасній науці та технологічній сфері. У даній роботі було здійснено значний обсяг дослідницької роботи, спрямованої на розробку та дослідження програмних та апаратних засобів для аналізу електромагнітних явищ у електромеханічних системах вібраційних машин.
Обчислювальна математика
62(06)
УДК 004.942:519.67
Надригайло Т.Ж. Математичне та комп'ютерне моделювання тепломасопереносних процесів при заповненні виливниці розплавом сталі / Т.Ж. Надригайло, Є.В. Жорнік //Математичне моделювання.-2023.-№2(49).-c.67-75. - Бібл.: 4 назв.У даній роботі розроблено математичну модель наповнення виливниці струменем розплаву сталі зверху з урахуванням газозахоплення. Для розв’язання рівнянь моделі було використаний метод розщеплення за фізичними факторами для несолеїдального руху [1] і явну різницеву схему для рівняння теплопереносу. Для перевірки адекватності побудованої моделі, а також для виявлення впливу об’ємної частки газовміщення на перебіг різноманітних процесів під час заповнення виливниці розплавомпроведено чисельні дослідження для двох випадків: без урахування газозахоплення та з урахування газозахоплення.
Обчислювальна математика
621
УДК 519.6:544.431.11
ПОШУК РІВНОМІЦНОГО КОНТУРУ ВСЕРЕДИНІ В’ЯЗКОПРУЖНОГО ПРЯМОКУТНИКА / Г. Капанадзе, В. Балавадзе, Л. Крістесіашвілі, В. Арчвадзе //Екологічна безпека та природокористування.-2023.-№Вип. 47.-c.154-162.Бібліогр.:22 назв.-Текст на англЗони концентрації напружень в зонах нерівностей істотно впливають на міцність на розрив і довговічність тонкостінних конструкцій. Традиційні аналітичні та чисельні методи, відомі на даний час, менш ефективні для дослідження напруженодеформованого стану гофрованих тонкостінних конструкцій. Тому необхідно розробити нові ефективні методи вирішення завдань цього класу.
Обчислювальна математика
519.6:544.431.11
УДК 519.6
САВОНІК О. М. ІНТЕРВАЛЬНА ОЦІНКА ПОКАЗНИКІВ НАДІЙНОСТІ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ВИПРОБУВАНЬ КОМПОНЕНТІВ СКЛАДНОЇ СИСТЕМИ / О. М. САВОНІК //Технічна механіка.-Дніпро: Інститут технічної механіки НАН Укр.,2023.-№1.-c.105-114. - Библиогр.: 13 назв.Розроблений метод дозволяє отримувати інтервальну оцінку надійності для складних систем, які не зводяться до послідовно-паралельної або паралельно-послідовної структури і складаються з елементів з довільним розподілом напрацювання.
Обчислювальна математика
519.6
УДК 519.4
Групова динамика ефективних команд розробників: монографія: ЭБ.-Івано-Франківськ: ІФНТУНГ,2022.-302 c.
Цена: б.ц.
Обчислювальна математика
519.4
УДК 519.6:001.5
МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ КОНТРОЛІНГУ І МОНІТОРИНГУ В ЕНЕРГЕТИЧНОМУ МЕНЕЖМЕНТІ ТЕХНОЛОГІЧНИХ СИСТЕМ / О. ЗАВГОРОДНІЙ, Д. ЛЕВКІН, О. МАКАРОВ, А. ЛЕВКІН //Вимірювальна та обчислювальна техніка в технологічних процесах. № 1( 69).-Хмельницький: Хмельницький національний університет.,2022.-c.5-8; Бібліогр.:10 назв.У статті запропоновано методологічний підхід до прогнозування і контролю енергетичних витрат з метою збільшення ефективності технологічного процесу зварювання листового металу. В його основі лежать крайові задачі диференціальних рівнянь теплопровідності і наближені методи здійснення оптимізації технічних параметрів складних систем, які містять сконцентровані джерела термічного навантаження. Застосування запропонованого авторами підходу дозволить підвищити точніть реалізації оптимізаційної задачі підвищення якості технологічного процесу зварювання листового металу.
Обчислювальна математика
62(06)
УДК 004
ФЕРЕНС В. ВИКОРИСТАННЯ АЛГОРИТМУ ЗБУРЕННЯ ДАНИХ ДЛЯ ЗАХИСТУ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ / В. ФЕРЕНС //Вимірювальна та обчислювальна техніка в технологічних процесах. № 1( 69).-Хмельницький: Хмельницький національний університет.,2022.-c.9-14; Бібліогр.:9 назв.Сьогодні існує велике різноманіття систем, які є сучасними та прогресивними. Для прикладу може слугувати банківська справа чи вищезгадана охорона здоров’я. Ці системи є часто обмежені. Зокрема це відбувається у аналітичному використанні належних механізмів для обміну даними із відповідним забезпеченням конфіденційності для аналітики. Оскільки наш алгоритм є композиційним та його без вагань може бути розширено для нарощення його функціоналу. Він може забезпечити конфіденційність машинного навчання, яке є розподіленим. У запропонованій системі весь контроль генерації даних та глобальних параметрів збурення належить центральному контролюючому органу, в той час як локальне збурення даних може бути проведене генерацією глобальних параметрів
Обчислювальна математика
62(06)
УДК 004.78
ВИБІР ОПТИМАЛЬНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ ПОБУДОВИ ХМАРНОЇ ІНФОРМАЦІЙНОКОМУНІКАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ АВТОМАТИЗАЦІЇ ВИРОБНИЧИХ ПРОЦЕСІВ / Т. СМІРНОВА та ін. //Вимірювальна та обчислювальна техніка в технологічних процесах. № 1( 69).-Хмельницький: Хмельницький національний університет.,2022.-c.15-26; Бібліогр.:16 назв.Дослідження, проведені в даній роботі дозволили провести аналіз та здійснити відповідний вибір оптимальної технології для використання її з метою оптимізації виробничих процесів. Для цього було розроблено модель багатокритеріальної оптимізації, визначено пул комунікаційних технологій, які можуть бути використані для оптимізації виробничих процесів. В результаті, проведений багатокритеріальний аналіз дозволив впевнитись в доцільності розгортання стільникових мереж 5G для автоматизації виробничих процесів. Також було запропоновано методику вибору оптимальних проектних рішень технологій мобільного зв’язку 5G.
Обчислювальна математика
62(06)
УДК 519-8
Яглінський В. П. ТЕОРІЯ РОЗМІРНОСТЕЙ У ВИЗНАЧЕННІ КРИТЕРІЇВ ПРОМИСЛОВИХ РОБОТІВ / В. П. Яглінський, С. С. Гутиря //Підйомно-транспортна техніка.-2022.-№1(67).-c.4-16. - Библиогр.: 20 назв.Методами теорії розмірностей з використанням властивостей гомогенних функцій отримано сукупність одиночних критеріальних комплексів і створено групові критеріальні комплекси для порівняння технічного рівня існуючих конструкцій і прогнозування створюваних, що важливо під час проектування та доводки дослідних зразків.
Обчислювальна математика
519
УДК 519.6
Толстых В.К. Необходимое условие оптимальной параметрической идентификации для распределенной модели социальных сетей / Толстых В.К., Толстых М.А //Вестник ДонНУ. Серия Г: Технические науки.-2021.-№3.-c.63-68. - Библиогр.: 3 назв.Работа посвящена моделированию потоков информации в глобальных социальных сетях.
Обчислювальна математика
519.6
УДК 519.6
Бондаренко В.И. Классификация научных текстов с помощью методов глубокого машинного обучения / Бондаренко В.И. //Вестник ДонНУ. Серия Г: Технические науки.-2021.-№3.-c.69-77. - Библиогр.: 9 назв.Проведено исследование по обучению нейросетевых моделей, предсказывающих научную категорию публикации по ее тексту. Рассматривались модели обработки естественного языка BERT и SciBERT. Полученные результаты показывают общую эффективность подхода и преимущество модели SciBERT.
Обчислювальна математика
519.6
УДК 519.806:004.681
Дегтярьова Л.М. КОНТРОЛЬ ТЕХНІЧНОГО СТАНУ СКЛАДОВИХ ЕЛЕМЕНТІВ СИСТЕМ ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ / Л.М. Дегтярьова, Ю.В. Вакуленко, О.Б. Одарущенко //Вісник Східноукраїнського національного університета ім. В. Даля. № 4(268).-Київ: Східноукраїнський національний університет ім. В. Даля.,2021.-c.49-52; Бібліогр.: 10 назв.Здійснення контролю роботи складових елементів динамічної системи захисту інформації полягає у формуванні вхідних сигналів, фіксації вихідних сигналів, і, користуючись отриманою інформацією, здійснення аналізу змін цих параметрів і, як слідство, встановлення рівня працездатності системи шляхом порівняння отриманих значень зафіксованих сигналів з їх допустимими значеннями
Обчислювальна математика
519.806:004.681
УДК 519.63
ЮРКОВ Р.С. ВЕРИФІКАЦІЯ МАТЕМАТИЧНОЇ МОДЕЛІ ДЛЯ РОЗВ’ЯЗАННЯ ЗАДАЧІ СТЕФАНА В РАМКАХ МЕТОДУ “MUSHY LAYER” / Р. С. ЮРКОВ, Л. І. КНИШ //Технічна механіка.-Дніпро: Інститут технічної механіки НАН Укр..,2021.-№3.-c.119-125. - Библиогр.: 15 назв. В роботі було розглянуто особливості застосування математичної моделі задачі Стефана, що описує процес фазового переходу при акумулюванні тепла. Проведено аналіз та обґрунтовано вибір методу “Mushy layer” для дослідження температурних полів при зміні фаз. В якості фізичної моделі для розрахунків та верифікації було обрано процес формування льоду на поверхні шару води.
Обчислювальна математика
519.63
УДК 519.63
Моргун А.С. Механіка контактної взаємодії буронабивних паль з грунтовою основою за числовим методом граничних елементів / А.С. Моргун, І.М. Меть, В.О. Задорожнюк //Вісник Вінницького політехнічного інституту.-2020.-№1.-c.7-12. - Библиогр.: 6 назв.В роботі викладено уявлення прогнозування несучої спроможності буронабивної палі з розширенням.
Обчислювальна математика
519.63
УДК 519.68
Застосування чисельних методів для реалізації системи позиціонування мобільного робота / А.О. Семенов, А.Ю. Савицький, С.В. Барабан та ін. //Вісник Вінницького політехнічного інституту.-2020.-№1.-c.77-83. - Библиогр.: 6 назв.Розглянуто застосування чисельних методів для реалізації системи позиціонування мобільного робота.
Обчислювальна математика
519.68
УДК 519.6
Моргун А.С. Прогноз деформування буронабивних паль з поширенням з грунтовою основою за методом граничних елементів / А.С. Моргун, О.І. Доскоч, І.І. Шевченко //Вісник Вінницького політехнічного інституту.-2020.-№2.-c.14-19. - Библиогр.: 6 назв.В роботі спрогнозовано поведінку під навантаженням буронабивної палі довжиною 12 м, діаметром 0,6 м з розширенням 1,6 м в зоні п'яти палі.
Обчислювальна математика
5.19.6
УДК 519.6, 550.8
Миронцов Н.Л. Розв'язання оберненої задачі бокового каротажного зондування в умовах теригенного розрізу / Н.Л. Миронцов //Доповіді Національної академії наук України.-2020.-№4.-c.15-24.- Бібл.: 15 назв.На прикладі бокового каротажного зондування показана можливість оцінки впливу вміщуючих пластів і граничних ефектів на реальну вертикальну роздільну здатність розв'язання оберненої задачі. Показана можливість покращення такої здатності за допомогою нового підходу до розв'язання оберненої задачі, який дозволяє враховувати кількісний вклад вимірювання кожного зонда в остаточний результат. Наведено приклад такого розв'язання оберненої задачі комплексу "БКЗ+БК" для реального свердловинного матеріалу у теригенному розрізі.
Обчислювальна математика
519.6, 550.8
УДК 519.63+517.98
Макаров В.Л. Вагові оцінки точності методу перетворення Келі для абстрактних крайових задач у банаховому просторі / В.Л. Макаров , Н.В. Майко //Доповіді Національної академії наук України.-2020.-№5.-c.3-9.- Бібл.: 9 назв.Досліджено першу крайову задачу для лінійних диференціальних рівнянь другого порядку із сильно позитивним операторним коефіцієнтом у банаховому просторі. Одержано зображення точнихрозв'язків відповідних крайових задач у вигляді рядів, для чого було використано перетворення Келі операторного коефіцієнта, поліноми Майкснера від незалежної змінної та розклад у ряд Фур'є правої частини рівняння. За наближений метод узято N-ту частинну суму кожного ряду (N - параметри дискретизації). Одержано вагові апріорні оцінки точності методу, які враховують крайовий ефект. Ці оцінки свідчать про те, що залежно від гладкості вхідних даних метод має або степеневу, або експоненціальну швидкість збіжності.
Обчислювальна математика
519.63
УДК 519.6
Протектор Д.О. Система комп'ютерного моделювання для розв'язку тривимірних задач теплопровідності в анізотропному середовищі / Протектор Д.О., Лісін Д.О., Лісіна О.Ю. //Радиоэлектроника и информатика.-2019.-№1.-c.20-27. - Библиогр.: 6 назв.Описується розроблена система комп'ютерного моделювання "AnisotropicHeatTransfer3D", яка призначена для числового розв'язку тривимірних нестаціонарних задач теплопровідності в анізотропному середовищі.
Обчислювальна математика
519.6
УДК 519.6
Кваша Ю.А. Аэродинамическое совершенствование рабочих колес центробежных компрессорных ступеней / Ю.А. Кваша, Н.А. Зиневич //Технічна механіка.-2019.-№1.-c.53-62. - Библиогр.: 12 назв.Работа посвящена развитию подходов к оптимальному аэродинамическому проектированию центробежных компрессорных ступеней, что обусловлено практикой их применения в компрессорах современных авиационных газотурбинных двигателей и энергоустановок. Цель работы - построение и проверка работоспособности методики аэродинамического совершенствования рабочих колес центробежных компрессорных ступеней.
Обчислювальна математика
519.6
УДК 519.635
Моргун А.С. Вивчення перерозподілу зусиль в стрічкових пальових фундаментах методом граничних елементів / А.С. Моргун, Е.О. Мойсеєнко //Вісник Вінницького політехнічного інституту.-2019.-№3.-c.7-12. - Библиогр.: 4 назв.За числовим методом граничних елементів проведено дослідження несучої спроможності стрічкових однорядних пальових фундаментів з кількістю паль в стрічці від однієї палі до шести, проаналізовано характер розподілу сил тертя по боковій поверхні стрічкових пальових фундаментів, нормальних напружень під нижнім кінцем їх з метою прийняття оптимальної кількості паль в стрічці.
Обчислювальна математика
519.635
УДК 004 СП
Гуда, А.І. Ансамблеві пошукові моделі і методи параметричної ідентифікації систем з хаотичною поведінкою: Автореферат дис. на здобуття наукового ступеня д.т.н.: Спец. 01.05.02 - Математичне моделювання та обчислювальні методи / А.І. Гуда.-Дніпро: НМетАУ,2018.-20 c.
Цена: Б.ц.
Обчислювальна математика
004
УДК 004 СП
Сироткіна, О.І. Методи діагностики SCADA на основі М-арних кортежів та К-значної логіки: Автореферат дис. на здобуття наукового ступеня к.т.н.: Спец. 01.05.02 - Математичне моделювання та обчислювальні методи / О.І. Сироткіна.-Дніпро: НМетАУ,2018.-20 c.
Цена: Б.ц.
Обчислювальна математика
004
УДК 519.6
Кузнецова О.А. Сеточный ЛП-т-поисковый метод многокритериальной оптимизации и синтеза закона управления сложным динамическим объектом / О.А. Кузнецова //Прогрессивные технологии и системы машиностроения: международный сборник научных трудов. Вып. 4 (63).-Донецк: ДонНТИ.,2018.-c.49-59. - Библиогр.: 15 назв.Предложен сеточный ЛПт -поисковый метод оптимизации и синтеза закона управления сложным динамическим объектом, который основан на комплексном сочетании аналитической составляющей инвариантного подхода к синтезу структуры закона управления динамическим объектом управления и исследования пространства варьируемых параметров большой размерности.
Обчислювальна математика
519.6
УДК 519.6
Кваша Ю.А. К интерполяции целевой функции при оптимизации технических систем / Ю.А. Кваша, Н.А. Зиневич //Технічна механіка.-2018.-№2.-c.71-78. - Библиогр.: 9 назв.В работе рассматривается вопрос предварительной оценки значений целевой функции во всей многомерной области изменения независимых переменных на основе небольшого количества точек, где известно ее значение.
Обчислювальна математика
519.6
УДК 519.6
Литвин О.М. Розв'язання задачі методом скінченних елементів з використанням сплайнів п'ятого степеня на трикутній сітці / О.М. Литвин, І.С. Томанова //Проблемы машиностроения.-2017.-№1.-c.52-61. - Библиогр. : 4 назв.Розглянуто використання сплайнів 5-го степеня на трикутній сітці вузлів для розв'язання задачі про згин для жорстко защемленої пластини з рівномірним навантаженням.
Обчислювальна математика
519.6
УДК 519.6
Литвин О.М. Метод сплайн-інтерфлетації при знаходженні найбільшого (найменшого) значення функції трьох змінних в багатоекстремальних задачах / О.М. Литвин, О.В. Ярмош, Т.І. Чорна //Проблемы машиностроения.-2017.-№3.-c.40-48. - Библиогр. : 8 назв.Для розв'язання задачі знаходження найбільшого та найменшого значень неперервної функції трьох змінних в замкнутій області пропонується використовувати оператори сплайн-інтерлінації функції трьох змінниш на системі взаємно перпендикулярних пряних, побудовані із застосуванням операторів сплайн-інтерфлетації. Розглянуто приклад. Наведено аналіз результатів обчислювального експеримента.
Обчислювальна математика
519.6
УДК 519.6
Шеховцов В.С. Оптимальные кривые скатывания. Новый подход к решению старой проблемы / В.С. Шеховцов //Технічна механіка.-2017.-№4.-c.64-78. - Библиор.: 6 назв.Целью работы является разработка нового метода решения известной задачи о брахистохроне.
Обчислювальна математика
519.6