ЦГНТБ ГМК
ГЛАВНАЯ
О БИБЛИОТЕКЕ
ПАРТНЕРЫ
ССЫЛКИ
КОНТАКТЫ
в нашем каталоге
275959
записей


Задать вопрос

Реклама

Авторские книги Стасовский Ю.Н. Хотим предложить Вам на нашем сайте книгу Стасовский Ю.Н. "Проектирование современных производств обработки металлов давлением: Учебник."
Купить здесь.


Мироненко М.А. "Менеджмент ощадливого виробництва"
Купить здесь.Научно-технический и производственный журнал «Металлургическая и горнорудная промышленность» Единственное в Украине специализированное издание, освящающее все проблемы ГМК. Журнал имеет государственную и зарубежную сферу распространения. Главная задача журнала – рекламная поддержка передовых технологий, публикация информации о новейших научно-технических достижениях.


Интернет магазин бытовой техники и электроники. Доставка по Украине

Интернет магазин бытовой техники и электроники Mega-Mart

Профсоюз металлургов и горняков Украины

Металлургический государственный музей Украины
Инновационный центр СЛАЛЕН. Помощь изобретателям.


 
 
 


17 причин носити вишиванку

  ЗАХОДИ  // 17 причин носити вишиванку

17 причин носити вишиванку

Факт 1. Історія вишиванки сягає далеко в минуле. Свідоцтва мандрівників і дані археологічних розкопок говорять про те, що вишивання як вид народного мистецтва на території сучасної України існує як мінімум з VI століття.

Причина носити. Ми живемо в ХХІ столітті - столітті швидкостей, бездротового інтернету і постійної метушні. Тим приємніше кожної з нас усвідомлювати, що ми вірні традиціям свого народу і шануємо культуру і мистецтво своїх предків.

• Факт 2. Найпоширеніший колір тканини, з якої шили сорочки з вишивкою, - білий. Українські сорочки також шили із нефарбованого полотна, така вишиванка мала сіруватий або кремовий відтінок.

Причина носити. Білий - символ чистоти, ніжності, здоров'я - це раз; білий колір підходить абсолютно всім жінкам незалежно від віку - це два. Крім цього, біла вишиванка доречна завжди: і в будні з джинсами, і в свята з ошатною спідницею. Сірі або бежеві вишиванки - відмінна альтернатива сорочкам. До речі, доглядати за ними набагато простіше, ніж за білими.

• Факт 3. Чорний колір вишиванки традиційно вважався кольором смутку, незадоволеності і песимізму. У минулому чорні вишиванки носили виключно чоловіки.

Причина носити. Якщо вам сумно, надягайте чорну вишиванку, але не забудьте нафарбувати губи в тон червоному візерунку на вишиванці. Швидше за все, настрій у вас моментально покращиться!

• Факт 4. Вишиванки синього кольору носили жінки у віці, які вже не планували мати дітей, а також дівчатка, яким не скоро заміж. Дівчата носили вишиванки ніжно-блакитного кольору.

Причина носити. Незалежно від того, скільки вам років, купіть собі блакитну вишиванку. Якщо, звичайно, пощастить: така вишиванка - велика рідкість. Чоловіки в таких тонкощах - чому блакитна, а не біла - не копає, а жінки, навіть якщо знають, що в ХІХ столітті блакитні вишиванки носили тільки молоденькі дівчата, тактовно промовчать.

Факт 5. Червоний колір вишиванки символізував і символізує любов, пристрасть, повноту життя і красу.

Причина носити. Тому що червоний колір символізує любов, пристрасть, повноту життя і красу. Червона вишита сорочка ідеально підійде для виходів у світ.

Факт 6. Орнаменти вишивок діляться на три основні групи: геометричні (абстрактні), рослинні, зооморфні (тварини).

Факт 7. З точки зору колірної гами українські вишиванки діляться на одноколірні, двоколірні і багатобарвні.

Причина носити. Всі вишиванки прекрасні, ефектні і самобутні. Некрасивих вишиванок не буває, як не буває і некрасивих дівчат у вишиванках!

• Факт 8. Одноколірні вишиванки носили і носять переважно на Чернігівщині та Полтавщині.

• Факт 9. Двобарвні вишиванки носили переважно на Київщині і на більшій частині Поділля (Вінниччина, Хмельниччина, західна частина Кіровоградщини, північний захід Одещини та Миколаївщини). Іноді для більшого контрасту деякі елементи червоної вишивки «обводять» чорними нитками.

Причини носити. Ви самі живете на Київщині / Вінниччини і т.д. Одягаючи вишиванку з узором, властивим тому чи іншому регіону, ви як би даєте свою повагу всім, хто живе там українцям.

Факт 10. Поліхромні (багатобарвні) вишиванки характерні для Карпат, Закарпаття, Буковини та Гуцульщини.

Факт 11. У південних областях України техніка вишивки дуже схожа на вишивку центральних районів, але з додаванням своєрідних кольорових візерунків, виконаних хрестом або напівхрестом. У південних районах до червоного, синього і / або чорному також додається жовтий.

Факт 12. У східній частині України - на Дніпропетровщині, Харківщині, Запоріжчини і Донеччині - вишивка виконувалася щільними різнокольоровими нитками з використанням декількох технік. Візерунки могли бути як рослинними, так і геометричними, і завдяки грубій нитці виглядали яскраво, рельєфно і контрастно.

• Факт 13. Для вишивок північній частині України (північні райони Волині та Чернігівщини) характерний червоний колір.

Причина носити. Червоний або кораловий колір вишивки чудово поєднується з помадою в тон (на фото вишиванка ні Чернігівської, а харківська, але зате можна бачити, як чарівно гармоніюють колір помади і візерунок).

Факт 14. У центральних районах України в візерунку вишивки крім червоного присутній також синій або чорний.

• Факт 15. На вишиванках Київщини ви зустрінете переплетення різних орнаментів - геометричних і рослинних. Найчастіше київські умільці складають візерунок з шишок, виноградної лози, ромбів і квадратів. У вишивці використовуються яскраво-червоні і білі нитки, а для контрасту - чорні.

Причина носити. Навесні, влітку і на початку осені - щоб гармоніювати з буйством фарб навколишньої природи. Взимку - щоб контрастувати з навколишньою природою.

• Факт 16. Майстрині Львівщини майстерно поєднують в вишивці практично всі види орнаменту. Відмінність львівської вишиванки від вишиванок інших районів України - незакриті простору між елементами візерунка, завдяки чому вишивка виглядає ажурною і легкою.

• Факт 17. Донецька сорочка прикрашається вишивкою червоного або червоного і чорного кольору, а також обов'язково має вертикальну поличку від горловини, теж прикрашену вишивкою.

Причина носити. Вишиванки з вишитою поличкою виглядають стильно і незвично. Сучасний варіант такої вишиванки чудово впишеться в ваш діловий гардероб.


Расширенный поиск РАСШИРЕННЫЙ ПОИСК

Переводы ПЕРЕВОДЫ

Подборки ПОДБОРКИ

Фонд книг ЦГНТБ ГМК Украины КНИГИ

Фонд аналитических описаний ЦГНТБ ГМК Украины АНАЛИТИЧЕСКИЕ ОПИСАНИЯ

Фонд стандартов ЦГНТБ ГМК Украины СТАНДАРТЫ

Фонд патентов ЦГНТБ ГМК Украины ПАТЕНТЫРеклама

ГЛАВНАЯ    О БИБЛИОТЕКЕ    ПАРТНЕРЫ    ССЫЛКИ    КОНТАКТЫ   
Copyrights © ЦГНТБ ГМК Украины 2000-2020
Design and programming by Lemaryn