Конференція відбулась 26-28 вересня 2019 року у м. Краматорську на базі ПрАТ «Новокраматорський машинобудівний завод». Організатори: Центр пам’яткознавства НАН України і Українського товариства охорони пам'яток історії та культури (УТОПІК), Інститут досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки імені Г.М. Доброва НАН України, ПрАТ «Новокраматорський машинобудівний завод», Академія інженерних наук України, Академія наук вищої освіти України, Асоціація працівників музеїв технічного профілю, Державний політехнічний музей при Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Музей історії ПрАТ «Новокраматорський машинобудівний завод».
Зі вступним словом на відкритті конференції виступив д.т.н., професор Л.О. Гріффен. Цього року вона була присвячена 85-річчю ПрАТ «НКМЗ», було представлено 97 доповідей майже з усіх регіонів України: Києва, Харкова, Дніпра, Львова, Краматорська, Миколаєва, Запоріжжя, Полтави, Херсона, Переяслав-Хмельницького та інших.
На пленарному засіданні були заслухані доповіді з широкого кола питань:різні аспекти історії ПрАТ «НКМЗ», а також інші актуальні проблеми науки і техніки, розвиток наукових та технічних ідей, персоналії видатних науковців та інженерів тощо. Традиційно доповіді конференції були розподілені по трьох секціях: "Дослідження розвитку науки і освіти", "Розвиток техніки в історичному аспекті", "Внесок в науку і техніку видатних вчених та інженерів".
Цікавими були заходи у ході конференції. Це повномасштабна екскурсія по цехам заводу, де було представлено всі технологічні процесі виробництва, відвідування Музею НКМЗ, який має 8 залів загальною площею 800 кв. м, обійшовши які можна простежити не тільки історію "Заводу-заводів" (так часто називають "НКМЗ"), а й побачити, як разом з заводом розвивався Краматорськ.
Матеріали конференцій широко використовуються науковцями, які працюють у галузі історії науки і техніки, – пам'яткознавцями, музеєзнавцями, аспірантами і студентами відповідних спеціальностей та усіма, хто цікавиться історичною і культурною спадщиною. |