Список знайдених записів в каталогі по тематичній підбірці "Геологія" : 1 330

1 2 3 45
УДК 553

   БУРЛУЦЬКИЙ М. С. ПЕРСПЕКТИВИ КОМПЛЕКСНОГО ОСВОЄННЯ БУРОВУГІЛЬНИХ РОДОВИЩ ЗАКАРПАТТЯ ЯК ДЖЕРЕЛА ОТРИМАННЯ КРИТИЧНОЇ МІНЕРАЛЬНОЇ СИРОВИНИ / М. С. БУРЛУЦЬКИЙ //Мінеральні ресурси України. № 1.-Київ: Державне підприємство “Українська геологічна компанія”.,2024.-c.35-40; Бібліогр.:10 назв.Виконаний аналіз вже проведених пошуково-розвідувальних робіт на буровугільних родовищах Закарпаття вказує на те, що ці родовища вміщують багато рідкісних, зокрема і рідкісноземельних металів, які дуже необхідні для економіки України. Крім того, це потужний потенціал для експорту згаданих металів насамперед до європейських та інших країн світу
Геологія
62(06)

Замовити електронну доставку документаЗамовити переклад


УДК 551.491.4

   Шестопалов В. М. ЩОДО ОПТИМАЛЬНОГО СПІВВІДНОШЕННЯ ПОВЕРХНЕВИХ І ПІДЗЕМНИХ ВОД У ВОДОПОСТАЧАННІ НАСЕЛЕННЯ В УКРАЇНІ / В. М. Шестопалов, Н. Г. Люта //Мінеральні ресурси України. № 1.-Київ: Державне підприємство “Українська геологічна компанія”.,2024.-c.41-49; Бібліогр.:9 назв.В Україні є значні ресурси для нарощування видобутку підземних вод і збільшення їхньої частки у ГПВ населення як національного фактора підвищення водно-екологічної безпеки за умови накопиченого регіонального впливу техногенезу, глобальних змін клімату та наслідків російської агресії. Використання вже наявних розвіданих запасів підземних вод доброї якості може забезпечити збiльшення цієї частки і досягнення співвідношення щонайменше 50/50 уже в найближчі роки. Це матиме безумовний позитивний вплив на здоров’я населення і дозволить максимально наблизити джерела водопостачання до споживачів та забезпечити безперебійне подавання води в умовах війни
Геологія
62(06)

Замовити електронну доставку документаЗамовити переклад


УДК 550.83

   Г. А. КАЛАШНИК ПЕРСПЕКТИВИ НАРОЩУВАННЯ ПОТЕНЦІАЛУ І ПОТУЖНОСТІ ВОДОЗАБОРІВ МІСТА КРОПИВНИЦЬКИЙ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ / Г. А. КАЛАШНИК //Мінеральні ресурси України. № 1.-Київ: Державне підприємство “Українська геологічна компанія”.,2024.-c.50-58; Бібліогр.:4 назв.За результатами виконаних досліджень поблизу м. Кропивницький рекомендовано під пошуки та розвідку підземних вод для питного водопостачання шість перспективних ділянок. Роботи на вказаних ділянках можуть бути використані для водопостачання м. Кропивницький з південно-східного і північного напрямків. Ми вважаємо, що першочерговим завданням є нарощування потужності водозаборів м. Кропивницький, зокрема Лелеківського, в балках Сазонівська та Злодійська. Для цього ми пропонуємо перевірити стан свердловин вказаних водозаборів і у разі необхідності здійснити їх ремонт або відновлення за кошти місцевих органів самоврядування.
Геологія
62(06)

Замовити електронну доставку документаЗамовити переклад


УДК 551.24.03

   АХВЕРДІЄВ А. Т. ЩОДО ПРОБЛЕМИ ПОХОДЖЕННЯ ВУЛКАНОПЛУТОНІЧНИХ ПРОЦЕСІВ / А. Т. АХВЕРДІЄВ //Мінеральні ресурси України. № 1.-Київ: Державне підприємство “Українська геологічна компанія”.,2024.-c.59-63; Бібліогр.:56 назв.У статті з позиції концепції динаміки еволюції земної кори (КДЕЗК) розглядаються проблеми походження вулканоплутонічних процесів і пов’язаних з ними ендогенних рудоутворень. Встановлено, що при обертанні Землі навколо своєї осі утворюються геодинамічні сили і всі глобальні геотектонічні процеси відбуваються під впливом цих сил. Ці сили в надрах Землі поширюються з певними закономірностями. Переміщення літосферних мас на поверхні верхньої мантії відбувається під впливом цих сил. Відомо, що геосфери Землі мають різні фізичні характеристики. Тому вони по-різному реагують на обертання Землі. З цієї причини між різнохарактерними геосферами відбуваються зміщення мас. Унаслідок таких зсувів між геосферами відбуваються фізико-хімічні фазові перетворення, що призводить до розущільнення мантійної речовини. З цим пов’язане збільшення об’єму мантійної речовини, а також прояви вулканоплутонічних процесів і землетруси. Ці фізико-хімічні фазові перетворення теоретично є між усіма різнохарактерними геосферами Землі.
Геологія
62(06)

Замовити електронну доставку документаЗамовити переклад


УДК 552.086

   Білоус О. І. ЛІТІЄВІ ПЕГМАТИТИ УКРАЇНИ: ПРОБЛЕМИ І ПЕРЕВАГИ ОСВОЄННЯ РОДОВИЩ / О. І. Білоус, Б. І. Слободян, В. О. Парфенюк //Мінеральні ресурси України. № 2.-Київ: Державне підприємство “Українська геологічна компанія”.,2024.-c.3-9; Бібліогр.:27 назв.Немає сумнівів, що в Україні буде створена своя гірничодобувна і переробна промисловість літієвої сировини. Але перед нею вже стоїть перший виклик щодо конкурентоспроможності в умовах стрімкого зростання попиту та забезпечення пропозиції стабільної якості. Звичайно, що створення нових гірничодобувних і переробних підприємств вимагає значних ресурсів і не буде швидким. Вирішальне значення для їх економіки буде мати технологія вилучення мінералів літію, а першим кроком є просторове визначення металургійних типів і технологічних (мінералогічних, текстурно-структурних) доменів руд.
Геологія
62(06)

Замовити електронну доставку документаЗамовити переклад


УДК 553.422

   БУРЛУЦЬКИЙ М. С. ТЕХНОЛОГІЧНІ ПЕРЕДУМОВИ ТА МЕТОДИ ВИЛУЧЕННЯ ГЕРМАНІЮ НА ПРИКЛАДІ БУРОВУГІЛЬНИХ РОДОВИЩ ЗАКАРПАТТЯ / М. С. БУРЛУЦЬКИЙ //Мінеральні ресурси України. № 2.-Київ: Державне підприємство “Українська геологічна компанія”.,2024.-c.10-15; Бібліогр.:10 назв.Комплекс проведених робіт дозволяє на підставі експериментальних даних запропонувати раціональні шляхи використання германієносних лігнітів Закарпаття. Вивчення речовинного складу окремих зразків, відібраних з проб лігніту на передбачувану виїмкову потужність пласта, дозволило встановити, що германієносність пластів лігніту визначається співвідношенням власне лігніту та супутніх порід
Геологія
62(06)

Замовити електронну доставку документаЗамовити переклад


УДК 553.048

   Литвинюк С. Ф. ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ КОНДИЦІЙ ДЛЯ ПІДРАХУНКУ ЗАПАСІВ ЗАЛІЗОРУДНИХ РОДОВИЩ З МЕТОЮ ОПТИМІЗАЦІЇ СИСТЕМ РОЗРОБКИ / С.Ф. Литвинюк, М.М. Курило //Мінеральні ресурси України. № 2.-Київ: Державне підприємство “Українська геологічна компанія”.,2024.-c.16-20; Бібліогр.:10 назв.На прикладі залізорудного родовища, яке тривалий час розробляється підземним способом і характеризується наявністю складних ізольованих рудних покладів, показано, що запаси багатих залізних руд у блоках “днищ” та ізольованих рудних тіл можуть втрачати промислове значення. Головними причинами цього є ускладнені гірничотехнічні умови відпрацювання та зниження показників якості руди, зокрема вмісту корисного компонента у видобутій гірській масі за рахунок зростання засмічення. Середній вміст заліза загального у видобутій гірській масі в індивідуальних блоках складає 18,9–54,7 %, середньозважене значення – 24,52 %.
Геологія
62(06)

Замовити електронну доставку документаЗамовити переклад


УДК 553.068.5

    ОСОБЛИВОСТІ ПОШУКІВ РОДОВИЩ АЛМАЗІВ МІНЕРАЛОГІЧНИМИ МЕТОДАМИ В РІЗНИХ ЛАНДШАФТНО-ГЕОЛОГІЧНИХ УМОВАХ / В.Т. Підвисоцький, Н.М. Остафійчук, С.І. Башинський, В.В. Котенко //Мінеральні ресурси України. № 2.-Київ: Державне підприємство “Українська геологічна компанія”.,2024.-c.21-28; Бібліогр.:20 назв.Головна функція в розбракуванні площ, що мають сприятливі структурно-тектонічні, магматичні та інші передумови, належить мінералогічним методам, тому що алмази та індикаторні мінерали є прямими ознаками наявності або відсутності алмазоносних порід на території досліджень. Основу точного наукового прогнозу похованих кімберлітових полів і окремих родовищ алмазів має становити повна інформація про історію геологічного розвитку площі пошуків, особливості формування та розміщення осадових колекторів і закономірності розподілу продуктів денудації алмазоносних порід у просторі та часі.
Геологія
62(06)

Замовити електронну доставку документаЗамовити переклад


УДК 551.24

   Осьмачко Л.С. ПРО СТРУКТУРИЗАЦІЮ ТЕХНОГЕННИХ УТВОРЕНЬ В МЕЖАХ КАР’ЄРУ “ПІВДЕННИЙ” (М. КРИВИЙ РІГ) / Л. С. Осьмачко, В. Г. Верховцев, Є. І. Майборода //Мінеральні ресурси України. № 2.-Київ: Державне підприємство “Українська геологічна компанія”.,2024.-c.29-37; Бібліогр.:12 назв.Cтановлення системи блочків кар’єру “Південний” відбувалося в умовах обертання по вертикальній осі проти часової стрілки; при цьому найбільше значення такого обертання для ціликів західного борту, найменше – для східного борту. Різниця між бортами за середніми значеннями замірів становить 39,7°. Вирахуваний середньостатистичний оберт блочка західного борту сягає 14,3°, східного – 1,9°.
Геологія
62(06)

Замовити електронну доставку документаЗамовити переклад


УДК 553.98

   ЛУКІН О. Ю. ФАКТОРИ ТА МЕХАНІЗМИ ФОРМУВАННЯ ПРОДУКТИВНИХ ВТОРИННИХ КОЛЕКТОРІВ У ГЛИБОКОЗАЛЯГАЮЧИХ НАФТОГАЗОНОСНИХ КОМПЛЕКСАХ Стаття 2. Карбонатні мінерали – літогенетичні та тектонофізичні індикатори умов формування вторинних колекторів на великих глибинах / О.Ю. ЛУКІН, І.П. ГАФИЧ, Я.В. ЛУКІН //Мінеральні ресурси України. № 2.-Київ: Державне підприємство “Українська геологічна компанія”.,2024.-c.42-49; Бібліогр.:20 назв.Аутигенні карбонатні мінерали разом з глинистою речовиною відіграють провідну роль у цементації теригенних фанероморфних (зернистих) порід. Вивчення закономірностей карбонатного аутигенезу має першочергове значення для нафтогазової геології. Через різку зміну тектонічного режиму на катагенетичну зональність регіонально накладається дислокаційний епігенез. Як і катагенез, він має регіональний характер, але інтенсивність його, як у розрізі, так i латерально, варіює у широких межах, визначаючись насамперед зсувною тектонікою. Найбільш яскравим індикатором цієї кардинальної зміни є заміщення анкериту сидеритом. Найважливішою особливістю сидериту є наявність у різному ступені вираженого штрихування, що властиве зсувним пластичним (мікро)деформаціям. Це, з одного боку, дозволяє розглядати пізньоепігенетичний сидерит як тектонофізичний індикатор, а з іншого – свідчить про кардинальну заміну тектонічного режиму, завдяки чому катагенез замінюється дислокаційним епігенезом. Це дозволяє зробити виключно важливі висновки для з’ясування механізмів формування покладів нафти і газу взагалі та в глибокозалягаючих комплексах зокрема.
Геологія
62(06)

Замовити електронну доставку документаЗамовити переклад


УДК 551.24

    НАРОЩУВАННЯ ВИДОБУТКУ ВУГЛЕВОДНІВ У МЕЖАХ КРУКЕНИЦЬКОЇ ЗАПАДИНИ БІЛЬЧЕ-ВОЛИЦЬКОЇ ЗОНИ ПЕРЕДКАРПАТСЬКОГО ПРОГИНУ / Д.Д. ФЕДОРИШИН та ін. //Мінеральні ресурси України. № 2.-Київ: Державне підприємство “Українська геологічна компанія”.,2024.-c.50-55; Бібліогр.:10 назв.За результатами проведених аналітичних та свердловинних досліджень горизонтів НД-11 та НД-14 у геологічних розрізах неогену Тинівсько-Грушівського нафтогазового родовища домінують глинисті породи, які знижують величину швидкості акустичного сигналу, що відображається на величині коефіцієнта пористості. У піщанистих частинах розрізу спостерігається значне зростання швидкості, що свідчить про ущільненість літотипів, а також наявність аномально високих пластових тисків.
Геологія
62(06)

Замовити електронну доставку документаЗамовити переклад


УДК 550

   Михайлов, В.А. Стратегічні корисні копалини України та іх інвестиційна привабливість: монографія: ЭБ / В.А. Михайлов.-К: ВПЦ "Київський університет",2023.-256 c.
Цена: б.ц.

Геологія
550

Замовити електронну доставку документаЗамовити переклад


УДК 550

    Довідник (кадастр) фізичних параметрів гірських порід Українського щита за високих тисків і температур.-К: Наукова думка,2023.-282 c.
Цена: 400 грн.

Геологія
550(039)

Замовити електронну доставку документаЗамовити переклад


УДК 550

   Мирошникова, Л. К. Горнопромышленная геология месторождений полезных ископае­мых: учебное пособие: ЭБ / Л. К. Мирошникова, В. И. Склянов..-М;Вологда: Инфра-Инженерия,2022.-184 c.
Цена: б.ц.

Геологія
550(07)

Замовити електронну доставку документаЗамовити переклад


УДК 55

    Розчленування рудівських шарів на основі статистичних методів за геолого-геофізичними даними / О. М. Карпенко, В. В. Огар, О. Карпенко, І. М. Безродна //Науковий вісник Національного гірничого університету.-2021.-№1.-c.5-10. - Библиогр.: 14 назв.; Текст англМета. Виконати літолого-фаціальне розчленування рудівських шарів із використанням даних геолого-геофі-зичних досліджень свердловин для уточнення генезису формування нафтогазоматеринської товщі в межах Яблу-нівської структури Дніпровсько-Донецької западини.
Геологія
55

Замовити електронну доставку документаЗамовити переклад


УДК 55

    Збагачений залізом і нікелем олівін з флогопітового гарцбургіту .побузького комплексу Українського щита / С.Б. Лобач-Жученко, Ю.С. Єгорова, С.Г. Скублов та ін. //Мінералогічний журнал.-2021.-№1.-c.16-24. - Библиогр.: 50 назв.Вивчено хімічний склад олівіну із включення архейського шпінельвмісного флогопітового гарнбургіту (зразок UR17/2) в ендербіто-гнейсах побузького комплексу Українського шита.
Геологія
55

Замовити електронну доставку документаЗамовити переклад


УДК 55

    Авторадіаційне пошкодження цирконів Яструбецького рудопрояву Українського щита (за даними рентгенофазного аналізу та ЯМР) / О.Є. Гречанівський, А.М. Калініченко, О.Є. Гречановська, О.Б. Брик //Мінералогічний журнал.-2021.-№1.-c.34-50. - Библиогр.: 16 назв.За допомогою методу LA-1CP-MS проаналізовано U-Pb та Lu-Hf ізотопні системи кристалів циркону із чарнокіто-гнейсу (огнейсованого чарнокіту) та біотит-гранат-гіперстенового ендербіту, поширених в нижній течіїр. Ятрань (Ятраньський блок Побужжя).
Геологія
55

Замовити електронну доставку документаЗамовити переклад


УДК 55

    Мінеральні води Східного регіону України / В.М. Шестопалов, А.Ю. Моісеєв, Н.П. моісеєва та ін. //Мінералогічний журнал.-2021.-№1.-c.51-67. - Библиогр.: 31 назв.Розглянуто питання поширення, формування і хімічного складу мінеральних вод Східного регіону України, зокрема Донецької, Луганської і Харківської областей.
Геологія
55

Замовити електронну доставку документаЗамовити переклад


УДК 550 СП

   Осипенко В.Ю. Речовинний склад та умови утворення фенітових ореолів масивів нефелінвмісних порід Українського щита (на прикладі Проскурівського та інших подібних масивів): Автореферат дис. на здобуття наукового ступеня к.геол.н.: Спец. 04.00.01 - загальна та регіональна геологія / В.Ю. Осипенко.-К: КНУ,2021.-23 c.
Цена: Б.ц.

Геологія
550

Замовити електронну доставку документаЗамовити переклад


УДК 550 СП

   Бартащук, О.В. Геодинамічні умови нафтогазоносності Дніпровсько-Донецького палеорифту: Автореферат дис. на здобуття наукового ступеня д.геол.н.: Спец. 04.00.01 - загальна та регіональна геологія / О.В. Бортащук.-К: ІГН,2021.-23 c.
Цена: Б.ц.

Геологія
550

Замовити електронну доставку документаЗамовити переклад


УДК 553.9

   Куровець С. С. Прогнозування параметрів вуглеводневих систем газових покладів Зовнішньої зони Передкарпатського прогину / С. С. Куровець, Е. О. Чорний //Розвідка та розробка нафтових і газових родовищ.-2021.-№1.-c.7-16. - Библиогр.: 11 назв.Здійснено регіональне прогнозування пластових вуглеводневих систем для газових родовищ Зовнішньої зони Передкарпатського прогину. Установлено залежності поширення різних типів вуглеводневих систем, що уможливлює їх прогнозування на великих глибинах в області високих температур і тисків на початкових стадіях пошукових робіт.
Геологія
553.9

Замовити електронну доставку документаЗамовити переклад


УДК 622

   Купер І. М. До проблеми видобутку ретроградного конденсату / І. М. Купер, В. М. Дорошенко В. Д. Михайлюк //Розвідка та розробка нафтових і газових родовищ.-2021.-№2.-c.16-23. - Библиогр.: 12 назв.За результатами досліджень за зростанням тиску заводнення відносно тиску початку конденсації коефіцієнт конденсатовилучення поступово збільшується, досягаючи максимального значення за тиску початку конденсації.
Геологія
622

Замовити електронну доставку документаЗамовити переклад


УДК 622

    Вплив технологічних режимів експлуатації свердловин на ефективність регулювання процесу обводнення газоконденсатних покладів діоксидом вуглецю / С. В. Матківський, О. Р. Кондрат, Л. І. Хайдарова, О. В. Бурачок //Розвідка та розробка нафтових і газових родовищ.-2021.-№2.-c.24-31. - Библиогр.: 22 назв.Використовуючи основні інструменти гідродинамічного моделювання, досліджено вплив технологічних режимів експлуатації видобувша свердловин на ефективність регулювання процесу обводнення газоконденсатних покладів шляхом нагнітання діоксиду вуглецю на початковому газоводяному контакті.
Геологія
622

Замовити електронну доставку документаЗамовити переклад


УДК 622

   Кондрат О. Р. Використання кривих відновлення пластового тиску для визначення будови віддаленої зони пласта / О. Р. Кондрат, Н. М. Гедзик, В. О. Приходько //Розвідка та розробка нафтових і газових родовищ.-2021.-№2.-c.32-42. - Библиогр.: 5 назв.Дослідження проведено з використанням програмного комплексу KAPPA Saphir, ліцензією на використання якої у навчальних цілях володіє ІФНТУНГ. Наведені методики обробки КВТ можуть бути використані для визначення параметрів та будови віддаленої зони пласта та прийняття на їхній основі ефективних рішень для регулювання розробки родовищ, а також під час створення геологічних моделей родовищ.
Геологія
622

Замовити електронну доставку документаЗамовити переклад


УДК 622

   Грудз В. Я. Сили інерції очисного поршня при проходженні ним відкритої ділянки магістрального газопров / В. Я. Грудз, Т. Ф. Тутко, О. Я. Дубей //Розвідка та розробка нафтових і газових родовищ.-2021.-№2.-c.43-51. - Библиогр.: 22 назв.Задача вимушених коливань відкритої ділянки газопроводу при проходженні нею очисного поршня належить до класу задач визначення вимушених коливань одновимірних пружних об 'єктів при дії на них рухомого інерційного навантаження. Ця задача, як і у випадку без врахування сили інерції, розв 'язувалася методом Фур 'є.
Геологія
622

Замовити електронну доставку документаЗамовити переклад


УДК 55

   Баряцька Н. В. Чи готові українські надрокористувачі розмовляти “однією мовою” з міжнародними інвесторами? / Н. В. Баряцька //Мінеральні ресурси України.-2021.-№1.-c.4-7. - Библиогр.: 11 назв.У статті описано головні класифікації запасів і ресурсів рудних корисних копалин, якими користуються в Україні.
Геологія
55

Замовити електронну доставку документаЗамовити переклад


УДК 55

   Баряцька Н. В. Перспективи видобутку золота в межах Українського щита (на прикладі Майського родовища золота) / Н. В. Баряцька //Мінеральні ресурси України.-2021.-№1.-c.8-17. - Библиогр.: 10 назв.Розглянуто головні аспекти перспектив і шляхів створення золотодобувної галузі України як джерела наповнення золото-валютних резервів і складової частини високотехнологічного виробництва.
Геологія
55

Замовити електронну доставку документаЗамовити переклад


УДК 55

    Дібровське родовище - типовий представник комплексного TR-U-Th зруденіння Приазовської металогенічної області Українського щита / В. В. Сукач, В. О. Шпильчак, О. В. Грінченко //Мінеральні ресурси України.-2021.-№1.-c.18-31. - Библиогр.: 28 назв.Розглянуто Дібровське родовище - типовий представник комплексного TR-U-Th зруденіння Приазовської металогенічної області Українського щита.
Геологія
55

Замовити електронну доставку документаЗамовити переклад


УДК 55

    Ідентифікація транскордонних масивів підземних вод (Україна - Білорусь, басейн Дніпра) / В. В. Сукач, В. О. Шпильчак, О. В. Грінченко //Мінеральні ресурси України.-2021.-№1.-c.32-38. - Библиогр.: 4 назв.Нещодавнє дослідження "Ідентифікація та розмежування підземних об'єктів у басейні річки Дніпро в Україні" під егідою проєкту ЄС "Водна ініціатива Європейського Союзу плюс для країн Східного партнерства (EUWI+)" виявило вісім масивів підземних вод у басейні річки Дніпро в Україні.
Геологія
55

Замовити електронну доставку документаЗамовити переклад


УДК 55

    Вивчення картувальних ознак передумов формування родовищ вуглеводнів на континентальному схилі Західночорноморської западини / І.Д. Багрій, В.Г. Семенюк, А.А. Локтев та ін. //Мінеральні ресурси України.-2021.-№1.-c.39-45. - Библиогр.: 17 назв.; Текст англНаведено результати вперше виконаних на континентальному схилі Західночорноморської западини комплексних структурно-термоатмогеохімічних досліджень.
Геологія
55

Замовити електронну доставку документаЗамовити переклад


1 2 3 45