ГО “Творче місто” створила розпис на стінах науково-технічної бібліотеки

рисунок 1

 В рамках своєї програми з ревіталізації громадських просторів громадська організація “Творче місто” створила розпис на стінах Центральної державної науково-технічної бібліотеки гірничо-металургійного комплексу України (вулиця Володимира Вернадського, 23). Вибір цього місця був не випадковий, адже Дніпро є центром, де зосереджено основне металургійне та гірничо-збагачувальне виробництво в Україні, “містом космосу та сталі”, а сама бібліотека є найбільшою спеціалізованою бібліотекою України.

рисунок 2

Ескіз до розпису був розроблений дніпровським архітектором Олексієм Козолупом у співавторстві з Марією Козолуп. Задум картини полягає у поєднанні мистецтва та нестримної динаміки індустріальної епохи. Ця епоха дала світові чимало видатних художників, що не тільки збагатили світову культуру, але й започаткували нові напрями в мистецтві. Зокрема Василь Кандінський, батько абстракціонізму та відомий модерніст, чиї роботи слугували натхненням при створенні розпису.

рисунок 3

Картина-діптіх, що займає дві стіни читального залу бібліотеки, сповнена енергії та символізує собою нестримність прогресу. В основі картини лежать образи початку ХХ сторіччя — золотих років індустріаліалізації. Відтак мурал створює певну атмосферу та підкреслює унікальність місця.

Над проектом працювали: Олексій Козолуп, Марія Козолуп, Петро Козолуп, Лідія Ульянова, Олена Шульга, Володимир Недогода.

ГО “Творче місто” вдячна ДЗ «ЦДНТБ ГМК України» за підтримку ідеї та цікаву співпрацю над проектом.

рисунок 4

Коротка довідка про ДЗ «ЦДНТБ ГМК України»

Центральна державна науково-технічна бібліотека гірничо-металургійного комплексу України (м. Дніпро) заснована в 1955 році. За роки існування створено унікальний галузевий фонд з металургії та гірничої справи – єдиний по кількості та якості в Україні. ДЗ «ЦДНТБ ГМК України» – державний депозитарій літератури з металургії, найбільша спеціалізована бібліотека України. Інформація про бібліотеку занесена до “Енциклопедії Сучасної України”.

Бібліотека надає близько 40 різних послуг з пошуку, відбору та надання інформації в зручній для користувача формі, в тому числі доставку по електронній пошті (служба електронної доставки документів). В бібліотеці працюють висококваліфіковані перекладачі технічної літератури, тому всі зацікавлені мають можливість скористатися цими послугами. Є Wi-Fi, правильно організований читацький простір.

рисунок 5

Працює бібліотека Сталого розвитку галузі, де збираються та розповсюджуються інформаційні матеріали проблем природокористування, охорони навколишнього середовища.

Фонд патентних документів ДЗ «ЦДНТБ ГМК України» – частина державного ресурсу науково-технічної інформації, призначена для інформаційного забезпечення державної політики в галузі охорони промислової власності і є єдиним галузевим патентним фондом.

рисунок 6

Натхненням та взаємодією з ГО «Творче місто» стало провадження для бібліотеки проекту – «Третє місце». «Третє місце» – це місце, де людині хочеться бути. Удома він є, на роботу повинен, і не вистачає саме такого, де хочеться бути – щоб просто зустрічатися, попрацювати, подумати, написати.


рисунок 7

рисунок 8

рисунок 9

рисунок 10

рисунок 11

рисунок 12

рисунок 13

рисунок 14

рисунок 15

рисунок 16

рисунок 17

рисунок 18

рисунок 19

рисунок 20

рисунок 21

рисунок 22


Источник:  artmisto.com